Tay Tüyü Koltuk Nasıl Temizlenir

tay tüyü koltuk nasıl temizlenir

Öncelikle sitemizde bu makalemizi okuyan , sitemizi ziyaret eden misafirlerimize teşekkür ederiz.

Son yılların vazgeçilmez koltuk kumaşlarından dolay tay tüyü koltuk diye bildiğimiz yumuşak kumaş türleri hem çok kullanışlı hemde bilinçli temizlenirse basit temizlenmesi ile akılcada doğru bir tercihtir.

Diğer kumaş türlerine göre lekeleri bırakma açısından çok daha kolay temizlenmesi olan bu kumaşın ev hanımları arasında yayılan en büyük yanlışlık ise mutfaktaki rastgele deterjanlarla omuz gücüyle ne varsa bastırarak iyice ovalayarak silinmeye çalışılmasıdır ve bu çok büyük bir yanlıştır, kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Tay Tüyü Koltuk Nasıl Temizlenir ?

Tay tüyü koltuklarımızda öncelikle oluşan leke damla şeklinde ise kesinlikle deterjan vb kullanmayınız. yapmanız gereken sadece bi havluyu ıslatıp küçük dokunuşlarla damla halinde olan lekeyi silmektir bu şekilde %95 geçecektir. Ancak leke büyük ise bir tabak makarna , bir bardak kola vb döküldüyse öncelike bir havluyu komple ıslatıp tampon yaparak yoğunluğu almanız gerekmektedir. Daha sonra en masum temizlik maddesi olan su ile küçük küçük dokunuşlarla silmeye devam etmelisiniz sabırlı şekilde ıslak havlu ile silerseniz %95 geçtiğini göreceksiniz.

Fakat bir algı olan hemen mutfaktaki bir detejanı getirip onunla silerseniz ilk başta geçti gibi olur sevinirsiniz ancak kısa bir süre sonra 5 cm lik olan lekenin 15 cm olarak tekrar yüzeye çıktığını göreceksiniz. 6 yılını koltuk yıkamaya vermiş olan Erdemli Koltuk yıkama firması olarak bununla belkide yüzlerce defa karşılaştık. Bu şekilde yaptınız yeteri kadar lekenin çıkmadığını düşünüyorsanız zaman geçmeden bizi aramanız gerekmektedir. Aksi halde leke eskidikçe başarı oranımız düşebilir .

Tay tüyü kumaşta kesinlikle kimyasal deterjanları önermiyoruz. İyi günler dileriz.

Erdemli Koltuk Yıkama

0542 834 56 53

Bir cevap yazın